Barcelona

Hľadáte obľúbený tip na dovolenku počas celého roka? Barcelona je ideálny dovolenkový tip na dovolenku v akýkoľvek čas. Je to mesto pre milovníkov histórie, mora, športu, dobrého jedla a skvelej zábavy! Čo vás ešte presvedčí o návšteve Barcelony? Sú to lacné letenky, kam vás lietadlo dopravy za približne dve hodinky.
Antoni Gaudi je slávny umelec s väčšinou svojich diel v Barcelone. Naozaj by ste nemali ísť až do Barcelony a odísť bez návštevy La Sagrada Família. Katedrála, ktorá pochádza z 13. storočia, je opradená bohatou históriou a je jedným z najpôsobivejších miest v Barcelone.
Barcelona sa nachádza pozdĺž pobrežia Stredozemného mora, takže je tu veľa pláží, ktoré môžete navštíviť. Hlavná pláž sa volá Barceloneta.
Kto by nepoznal slávny Barcelonský futbalový klub. Návšteva futbalového zápasu na Camp Nou je zážitkom skutočne pre každého.
Vyhľadávaným miestom pre domácich aj turistov je Park Gruell. Ponúka úžasné výhľady a množstvo žiarivých fariem.
Barcelona samozrejme ponúka množstvo kaviarní, barov a skvelých reštaurácii. Musíte vyskúšať paellu a pri pohári vína nevynechajte tapas na rozmanité spôsoby. Keďže ste pri mori, môžete si vychutnať čerstvé morské špeciality.
Snáď sme vás definitívne presvedčili a Barcelona bude vašim nasledujúcim dovolenkovým cieľom.

social position

Zdieľaj tento článok