Bukurešť

Paríž východu alebo ak chcete Bukurešť je dynamické a pulzujúce hlavné mesto Rumunska. Toto mesto kombinuje bohatú históriu, fascinujúcu architektúru a pulzujúcu atmosféru moderného veľkomesta. Bukurešť ponúka návštevníkom nekonečné možnosti objavovania a zážitkov, čím sa stáva ideálnym cieľom pre dobrodružstvo.
Bukurešť má hlboké korene, ktoré siahajú až do 15. storočia. Bola postavená ako pevnosť a neskôr sa stala hlavným mestom Rumunska. Mesto prešlo výraznými zmenami a rozvojom, čím sa stalo eklektickou zmesou historických a moderných vplyvov. Zaujímavosťou je, že Bukurešť sa často označuje ako “Malý Paríž”, pre svoju eleganciu a štýlovú architektúru.
Palác Parlamentu: Táto veľkolepá budova je jednou z najväčších administratívnych budov na svete. Je to symbol moci a dôležitosti Rumunska. Prehliadka vnútra ponúka pohľad na luxusné interiéry a nádherné sály.
Historické centrum: Prejdite sa po uliciach Starého Mesta a obdivujte architektonické skvosty, ako sú krásne ortodoxné kostoly, reštaurácie a trhy. Toto miesto je plné života, histórie a nádherných budov.
Herastrau Park: Tento rozsiahly park ponúka únik z ruchu mesta. Ponorte sa do prírody, prejdite sa popri jazere a vychutnajte si relaxačnú atmosféru. Park je tiež domovom múzea dedičstva rumunskej dediny – Muzeul Satului.
Cotroceni Palace: Navštívte palác Cotroceni, ktorý slúži ako rezidencia rumunského prezidenta. Prehliadka vám umožní vidieť nádherné záhrady a vzácne umenie v interiéri.
Ateneul Român: Táto nádherná koncertná sála je dôležitým miestom pre kultúru a hudbu. Ak máte radi hudbu, nezmeškajte príležitosť vychutnať si koncert v tomto vznešenom prostredí.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.