Catania

Sicília je čarovná. Jej hlavné mesto Catania je mesto plné života, pláži, dobrého jedla a nachádza sa pod magickou sopkou Etna. Objavte Sicíliu s jej hot spotu Catánie. Catania je druhé najväčšie mesto Sicílie s približne 300 000 obyvateľmi. Leží pri Iónskom mori, v tieni Etny alebo A Muntagna, ako ju miestni označujú.
Catania má pravidelné a časté letecké spojenie. O dve hodinky vstúpite do pulzujúceho mesta. Na preskúmanie mesta a ostrova odporúčame požičať si automobil.
Catania je barokové mesto , kde prevláda lávový kameň z Etny a mramor obohacuje jeho budovy a pamiatky. Absolútnou nevyhnutnosťou je Piazza del Duomo . Na tomto námestí sa nachádza symbol mesta, obelisk so slonom z lávových kameňov. Je svetovým dedičstvom UNESCO, ktoré stojí za to objaviť. Na námestí je tiež nádherná baroková katedrála Cattedrale di Sant’Agata.
Hneď za rohom od námestia Piazza del Duomo nájdete na zapadnutom námestí rybí trh La Pescheria, kde si môžete kúpiť rôzne morské plody.
Samozrejme ak navštívite Cataniu, mali by ste navštíviť Etnu. Najaktívnejšia sopka na svete, Etna, je ľahko dostupná z Catanie a je pozoruhodným miestom na objavovanie.
Počasie v Catanii je vždy príjemné vďaka jej vynikajúcej stredomorskej polohe. Počas zimy dosahujú teploty najnižšie len 11 stupňov a v letných maximách sa pohybujú medzi 26 – 30 stupňami. Hneď za mestom začínajú mestské aj platené pláže.
Sicília je známa svojím vínom a dobrým jedlom. Nemôžete teda vynechať príjemné posedenie v niektorej reštaurácii. Mnohé uličky sa večer zavrú pre autá a ulice sa premenia na terasy s posedením, kde môžete vidieť mnohé rodiny ako sa stretávajú pri spoločnej večeri.

social position

Zdieľaj tento článok