Dubrovník

Oplatí sa navštíviť Dubrovník – zaiste áno. Toto výnimočné Chorvátske mesto je dostupné pohodlným leteckým spojením. Ceny leteniek sú pritom viac ako prívetivé. Pokiaľ ide o historické mestá na pobreží Jadranského mora, na prvom mieste zoznamu je Dubrovník.
Dubrovník sa nachádza na úplnom juhu krajiny, čo mu dodáva skôr nádych tropického podnebia, stále si užíva jemný morský vánok z Jadranu.
Staré Mesto je srdcom tohto mesta, ktoré je zapísané v Svetovom dedičstve UNESCO.
Dubrovník si vás získa svojou históriu. Objavte krásu tohto mesta. Nádherné stredoveké hradby, kostoly, námestia, fontány z obdobia gotiky, renesancie…a oveľa viac. Dubrovník je právom jedným z najvyhľadávanejších miest na svete.
Medzi miesta, ktoré musíte objaviť patrí Dubrovnícka katedrála, Námestie Loggia, pevnosť sv. Jána. Nájdete tu tiež terakotové strechy.
Príjemná prechádzka po hlavnej ulici zvanej Stradun vás hneď po prejdení cez hlavnú mestskú bránu premení na fantasy svet. Pozrite sa z pevnosti Lovrijenac. Toto malebné miesto slúžilo ako Červená pevnosť v Game of Thrones. Vyjdite po Jezuitských schodoch, ktoré sú tiež známe z tohto filmu.
Okolie mesta je posiate fantastickými plážami. Užite si najlepšie pláže a zátoky, ako napríklad pláž Banja, Sv. Jakov, Copacabana – nie, nemyslí sa tá v Riu. Trocha vzdialenejšia je pláž Lapad, ale výlet sem sa vyplatí.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.