Kerkyra

Plánujete letnú dovolenku, ktorá je atraktívna a cenovo dostupná. Lacné letenky aj z Bratislavy do Kerkyry, ako je jeden z názvov obľúbenéhého Gréckeho ostrova Korfu vás presvedčia.
Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Kerkyra, pripravte sa stabilné teplé počasie, krásne pláže a samozrejme nefalšovanú južanskú pohodu. Bezpochyby je Korfu ako jeden z Iónskych ostrovov najvyhľadávanejšia destinácia v Grécku.
Jedným z najväčších lákadiel Korfu pre väčšinu turistov je množstvo úžasných pláží, vďaka ktorým je tento grécky ostrov úplným rajom pre plavcov, surfistov a milovníkov slnka. Paleokastritsa je najznámejšie plážové letovisko, zatiaľ čo ďalšie rodinné pláže zahŕňajú Agios Gordis, Pelekas, Acharavi, Issos a Glyfada. Korfu je malý ostrov, takže môžete navštíviť na akúkoľvek pláž.
Je to ostrov, kde si na svoje prídu aj gurmáni. Určite si vychutnáte morské plody a jedlá založené hlavne na sezónnej zelenine, ovocí a rybách.
Korfu bolo obývané už od dávnych čias. Starí ľudia nazývali ostrov Kerkyra a v skutočnosti zohral kľúčovú úlohu na začiatku Peloponézskej vojny. Nevynechajte teda príležitosť navštíviť Chrám Artemis, kde nájdete pozostatky obrovského chrámu alebo archeologické nálezisko Palaiopolis.

social position

Zdieľaj tento článok