Lisabon

Lisabon si zamiluje každý. Lisabon patrí medzi najnavštevovanejšie mesta sveta. Spája v sebe krásnu architektúru, históriu, gastronómiu a jedinečnou atmosférou.
Portugalská metropola ponúka návštevníkom nevídané aktivity, aké inde nenájdete.
Keďže sa toho toľko deje, nie je prekvapením, že Lisabon bol v poslednej dobe jednou z najnavštevovanejších európskych destinácií. Ak už počujete štartovať letecké motory, môžete si rýchlo kúpiť letenky do Lisabonu.
Portugalské podnebie je známe ako mierne, a obdarené množstvom slnečného svitu po celý rok. To znamená, že sú tu vždy turisti po celý rok, keďže Lisabon je taký populárny.
Čo zažiť v Lisabone
Lisabon je do značnej miery plážové mesto a v relatívne krátkej vzdialenosti od centra mesta nájdete desiatky piesočnatých zátok. Najjednoduchšou možnosťou je skočiť na vlak v Cais do Sodré (v srdci centra Lisabonu) smer Cascais.
Ochutnajte Pastéis de Nata – tento pudingový koláčik vám bude chutiť. Recept na pečivo je prísne stráženým tajomstvom. Najobľúbenejšie miesta, kde môžete ochutnať koláčiky, sú Manteigaria, Fábrica da Nata a Alfama Doce.
LX Factory – Továreň LX – Mekka hipsterov. Tento objekt prerobený do obchodov, kaviarní a reštaurácií sa nachádza v zrekonštruovanej textilnej továrni. Príďte sem dole cez slnečný víkend a vychutnajte si studené pivá, remeselné výrobky a úžasné vibrácie!
Električka 28 a 12 Jedným z najobľúbenejších zážitkov v Lisabone je ísť električkou. Lisabon stále používa staré elektrické električky, ktoré mestu dodávajú tento malebný vzhľad.
Výťah Santa Justa – tento výťah je navrhnutý v rovnakom štýle ako Eiffelová vež.
Mesto leží na kopcoch, preto môžete objaviť niektorú z atraktívnych vyhliadok na mesto.

social position

Zdieľaj tento článok