Malta

Na Maltu cestuje čoraz viac Slovákov. Je to ideálna turistická destinácia, ktorá spája slnko, históriu, pláže a množstvo zaujímavostí.
Malta je malý ostrov v stredozemnom mori, kam sa dostanete jednoducho letecky. Letenky na Maltu sa dajú kúpiť za skutočne pár eur a lieta sa tam aj z Bratislavy.
Malta je tiež domovom troch pamiatok UNESCO – mesta Valetta, megalitických chrámov na Malte a Goze a hypogea Ħal Saflieni.
Všetky maltské pláže sú čisté a krásne. Maltské pláže sú skutočne výnimočné! Ale na jednu z najlepších pláží na maltskom súostroví sa jednoducho musíte dostať loďou na neďaleký ostrov Comino. Malta je najslnečnejšia zo všetkých krajín Európy s takmer 3000 slnečnými hodinami ročne.
Ak máte radi dobré jedlo, navštívte jednu z rybárskych dedín pre čerstvé ryby alebo jednu z miestnych reštaurácií, aby ste počas svojho pobytu uspokojili svoje chuťové bunky. Nedele sú venované rybím trhom. Ak si privstanete, môžete vidieť skutočný rybársky život a uvidíte čerstvo ulovené stredomorské ryby.
Malta sa objavila v množstve filmov. Niektoré z najznámejších sú World War Z, Jurassic World: Dominion, Assassin’s Creed a mnoho ďalších.

social position

Zdieľaj tento článok