Marseile

Marseille je mesto na pobreží Stredozemného mora. S bohatou históriou, živou kultúrou a jedinečnou atmosférou je Marseille jedným z najkrajších a najživších miest vo Francúzsku. Pre tých, ktorí túžia po kombinácii morského pôvabu, kulinárskej rozmanitosti a historických pokladov, Marseille je dokonalou voľbou.

Marseille sa môže pochváliť dlhou a pestrou históriou, ktorá siaha až do antiky. Mesto bolo založené gréckymi kolonistami v 6. storočí pred naším letopočtom a stalo sa dôležitým prístavom a obchodným centrom. Zaujímavosťou je, že Marseille je najstarším mesto v celom Francúzsku a ponúka mnoho pamiatok a artefaktov z rôznych historických období.
Vieux Port (Starý prístav): Toto je srdce Marseille a jeho najživšie miesto. Prechádzajte sa po nábreží, obdivujte výhľady na jachty a lodenice a ochutnajte čerstvé morské plody v reštauráciách a kaviarňach v okolí.
Bazilika Notre-Dame de la Garde: Táto impozantná bazilika sa vypína na kopci a ponúka panoramatický výhľad na mesto a prístav. Je to dôležité náboženské miesto a symbol Marseille.
MuCEM (Museum civilizácií Európy a Stredozemia): Toto moderné múzeum je zasvätené kultúre a histórii Stredozemia. Prejdite sa po jeho výstavných sieňach a objavte fascinujúce exponáty.
Calanques: Tieto úchvatné skalnaté zálivy sú jedným z najväčších prírodných pokladov Marseille. Prejdite sa po turistických chodníkoch a obdivujte úchvatné scenérie, ktoré sa tiahnu od Marseille až po Cassis.
Muzeum Marseillskej histórie: Ak máte záujem o históriu mesta, navštívte toto múzeum, ktoré ponúka pohľad na bohatú minulosť Marseille prostredníctvom artefaktov, obrazov a dokumentov.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.