Neapol

Od úchvatnej zbierky rímskych sôch v Archeologickom múzeu až po lahodnú pizzu v Da Michele, tu je niekoľko dôvodov, prečo by mal byť Neapol vaša nasledujúca cestovateľská destinácia.
Neapol, tretie najväčšie mesto Talianska, prekvitá v protikladoch. Ako jedna z najstarších nepretržite obývaných mestských oblastí na svete je Neapol chaotický aj plný kultúry, bohatý aj plný chudobnejších štvrtí. Je to mesto so svojou individuálnou náturou a mnohými architektonickými skvostami, ktoré nájdete skutočne skoro všade.
Neapol sa nachádza len kúsok od starovekých ruín Pompejí a Herculanea, ktoré obe zasypal sopečný popol po erupcii Vezuvu v roku 79. Dnes sa môžete po ruinách poprechádzať a dokonca vidieť aj kosti tých, ktorí boli pochovaný zaživa v popole.
Jedným z hlavných dôvodov, prečo je Neapol známy, je pizza. Zrodila sa známa pizza Margherita , ktorú na počesť rovnomennej kráľovnej vyrobil pizzaiolo Raffaele Esposito.
Ak to bude prvá návšteva Neapola, zvážte pobyt v rušnom centre Neapola, „Centro Storico“. Celá centrálna štvrť Neapola je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO
Neapol je skutočne v blízkosti obľúbených dovolenkových destinácii, akými sú ostrovy Capri a Ischia a tiež kúsok od mestečka Sorrento.

social position

Zdieľaj tento článok