Nice

História Nice siaha až do roku 350 pred Kristom, keď Gréci založili osadu na pobreží Stredozemného mora a nazvali ju Nikaia.
Nice je vynikajúcou základňou na cestovanie po Cote d’Azur. Mesto zaznamenáva takmer 2 700 hodín slnečného svitu každý rok a len 60 dní dažďa. Nice má celoročné mierne podnebie, ktoré je ideálne pre návštevníkov bez ohľadu na čas, kedy si plánujú cestu.
Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do Nice je pravidelné letecké spojenie, ktoré je zvyčajne aj cenovo dostupné.
La Promenade des Anglais je najznámejšia pobrežná promenáda vo Francúzsku s palmami, morom a slnkom! Všetky najznámejšie hotely sú orientované na promenádu.
Ak hľadáte najlepší panoramatický výhľad na Nice , najlepším miestom, kam ísť, je Coline du Château.
Matisse žil v Nice takmer 40 rokov a Múzeum Matisse je domovom jednej z najväčších svetových zbierok jeho diel.
Staré Mesto Nice je zďaleka najlepším miestom na ochutnanie regionálnych špecialít, vrátane šalátu Niçoise, pissaladière a socca. Ak sa chcete ešte viac zapojiť, môžete absolvovať kurz varenia.
Ak hľadáte trochu dobrodružstva a niektoré z najúžasnejších výhľadov v Nice, môžete sa vydať na túru (alebo ísť autobusom/autom) do miest na kopcoch v tejto oblasti.
Ak sa rozhodnete pre pobyt v Nice vychutnajte si obľúbené jedlá:

Socca: Je to niečo ako palacinka, ale vyrába sa z cícerovej múky a je to zdravé na občerstvenie.
Pan Bagnat: perfektný sendvič vyrobený z vajíčka, tuniaka, ančovičiek a zeleniny .
Salade Niçoise: šalát je ideálnym šalátom na horúce letné dni a obsahuje francúzsku fazuľu, zemiaky, ančovičky, varené vajcia a čierne olivy .

social position

Zdieľaj tento článok