Paphos

Po dlhej zime si chcete oddýchnuť v teple a pritom dovolenku spojiť s bohatou históriou? Nie je lepší nápad ako kúpiť si letenky na Paphos. Cyprus je ostrov, ktorý musíte navštíviť. Má historické pamiatky z rímskych čias a očarí vás svojím príbehmi z čias starých Grékov. Apropo, Cyprus je rodisko gréckej bohyne Afrodity.
Ostrov Cyprus je známy krásnymi a čistými plážami, teplým morom, stálym počasím a teda istotou slnka. Je známy pre svoju skvelú stredomorskú kuchyňu.
V centre starého mesta Paphos a na pozícii, ktorú nemôžete nevidieť, leží Pafosská pevnosť (tiež známa ako Pafosský hrad) pokojne a hrdo s výhľadom na krásny prístav.
Paphos ponúka pláž ocenenú modrou vlajkou. Je to pláž Sodap a je to 200 metrov dlhá piesočnatá pláž, kde sa dostanete po schodoch.
Milovníkov histórie poteší Archeologický park Paphos, jedno z najdôležitejších miest na Cypre. Park je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.
Vodopády Adonis sú skutočne kúsok od centra Paphosu. Podľa legendy sa práve tu stretávali Adonis, boh plodnosti, a Afrodita, bohyňa krásy. Vodopády sú zahalené mýtmi a legendami a hovorí sa, že pomáhajú plodnosti tým, ktorí sa snažia počať dieťa.
Objavte aj vy kúzelné čaro mesta Paphos a jeho života, ktorý si vás určite podmaní svojim nefalšovaným šarmom.

social position

Zdieľaj tento článok