Reykjavík

Islandské hlavné mesto Reykjavík je čoraz viac hodnotené ako jedno z najlepších svetových miest pre cestovateľov. Reykjavík je mesto, kde si môžete kúpiť letenky a zažiť príjemný víkend. Island je jedným z tých skutočne magických miest, ktoré by väčšina ľudí mala aspoň raz v živote navštíviť.
Reykjavík je ideálny východiskový bod na pozorovanie veľrýb. Vidieť naživo veľryby je skvelý zážitok.
Z Reykjavíku sa tiež organizujú výlety za polárnou žiarov. Je to obľúbený turistický výlet. Islandská obloha je obľúbené miesto na pozorovanie tohto úkazu. Ak sa rozhodnete pozorovať polárnu žiaru, ideálny čas je november až marec.
Spoznajte islandskú kultúru návštevou mnohých múzeí. Samotné mesto ponúka množstvo inšpiratívnych múzeí. Určite odporúčame navštíviť Námorné múzeum Vikingov, Múzeum Einara Jonssona a Grondals House, čo je vlastne červený dom v najstaršej časti mesta, kde žil tento slávny spisovateľ. Zo všetkých krásnych pamiatok v Reykjavíku je Hallgrimskirkja jednou z najúchvatnejších.
Laugavegur je hlavná nákupná ulica v Reykjavíku, známa svojimi butikmi, reštauráciami a barmi.
Island je známy svojou geotermálnou vodou. Geotermálne kúpele Blue Lagoon sú najznámejšou destináciou na kúpanie na Islande.

social position

Zdieľaj tento článok