Santander

Pre našinca nie je dovolenkový región Santander až tak známy. Ale tí, čo majú radi idylickú dovolenku so skvelými plážami a servisom, vedia, že Santander je skvelá dovolenková destinácia.
Santander, ktorý sa nachádza na členitom severnom pobreží Španielska, sľubuje idylickú dovolenku na krásnych plážach.
Okrem pláži v regióne Kantábria ponúka hlavné mesto regiónu Santander bohaté historické centrum s atraktívnymi múzeami, nádhernými kostolmi a jedným z najznámejších palácov v celom Španielsku .
Sever Španielska je pomerne neprebádaný. To je však skvelá voľba pre tých, čo majú radi súkromie a chcú sa vyhnúť davom. Vychutnáte si tiež autentickú chuť španielskeho pobrežného života.
Ak máte namierené na dovolenku v Španielsku so slnkom, skvelými nákupmi a poriadnou dávkou kultúry a histórie na strane, Santander je ideálna voľba pre páry aj rodiny.
Tipy pre návštevu Santander
Rybí trh – už od roku 1897 záujem budova tržnice s názvom Mercado de la Esperanza – Trh nádeje.
Trhovisko – tesne pri radnici na mieste bývalého františkánskeho kláštora sa nachádza trh, kde môžete vychutnávať lokálne delikatesy.
Katedrála Nanebovzatia Panny Márie – V dôsledku požiaru v roku 1941 bola zničená veľká časť historického centra. Katedrála postavená v 12. storočí je jednou z mála historických budov, ktoré možno dodnes obdivovať.
Lokálne špeciality – Mercado del Este – Výhodný trh ponúka možnosti na rýchly obed s čerstvých a lokálnych surovín. Môžete ochutnať „pinchos“ malé sendviče napichnuté na kokteilovej tyčinke.
Jardines de Piquio – záhrada, kde si oddýchnite a odpočiňte. V tejto záhrade môžete relaxovať a vychutnať si pohodovú dovolenku.
Dovolenka v meste Santander ako aj okolitý región však ponúka oveľa viac možností. Santander je dostupný letecky z Viedne. Neváhajte si kúpiť cenovo výhodné letenky do Santander.

social position

Zdieľaj tento článok