Skiathos

Nie veľký ale tak rozmanitý! Skiathos je ostrov hojnosti. Teda určite to platí pre tých, čo majú radi krásne pláže. Skiathos ich ponúka viac ako 60. Tieto pláže doplna dych berúca krása pobrežia.
Skiathos v sebe nezaprie temperament, musíte ho objaviť.
Dlhé úseky piesočnatej pláže sprevádzajú malé kamienkové zátoky a hlbokú históriu siahajúcu mnoho tisíc rokov do minulosti dopĺňajú moderné bary, hotely a reštaurácie.
Bourtzi je polostrov, ktorý uvidíte v prístave Skiathos. V Bourtzi v roku 1207 bratia Gyziovci postavili malý benátsky hrad, kde dnes nájdete pozostatky hradu.
V meste Skiathos sa nachádza múzeum slávneho spisovateľa Alexandrosa Papadiamantisa. Toto je jeho posledný domov a kde napísal veľa poviedok.
Jedna vec, ktorá odlišuje Skiathos od ostatných gréckych ostrovov , je množstvo zelene. Ostrov je z väčšej časti pokrytý lesmi, ktoré lemujú aj skalné útesy. Okrem toho tu nájdete aj množstvo turistických trás. Takže ak si chcete zrelaxovať v tieni stromov, je to dobrá voľba.
Ak si chcete vychutnať grécke jedlo v celej svojej kráse, potom je cesta vpred jednoduchá grécka taverna. Niektoré sú dostupné iba loďou, čo im dodáva fantastickú atmosféru. Vychutnáte si jedlo skutočne výnimočným spôsobom.

social position

Zdieľaj tento článok