Thessaloniki

Thessaloniki je druhé najväčšie mesto v Grécku a výborná destinácia pre tých, ktorí hľadajú zaujímavú kultúru a históriu. V meste nájdete mnoho pamiatok a múzeí, ktoré vám ukážu grécku kultúru a históriu, vrátane najväčšieho archeologického múzea v krajine. Okrem toho ponúka mesto aj vynikajúcu gastronómiu, nočný život a priateľských obyvateľov. Letenky do tohto pôvabného mesta sú dostupné aj z Bratislavy a rovnako tak z ostatných okolitých letísk. Tehssaloniki môžu slúžiť ako ideálne miesto na návštevu rôznych gréckych ostrovov.
Thessaloniki vidí v letnej sezóne veľké množstvo turistov. Turisti prichádzajú aj na festivaly, ktoré sa tu konajú počas leta. Medzi ne patrí festival Street Mode a viacero iných.
Mesto je plné zaujímavých miest a vynikajúcej kultúry, ktorú si môžete vychutnať počas svojej návštevy. Biela veža, považovaná za dominantu mesta, je jedným z najlepších miest. Galeriov triumfálny oblúk v Solúne je súčasťou komplexu budov zo 4. storočia nášho letopočtu, ktorý zahŕňa rotundu a palácový súbor na námestí Navarino. Hneď hore od víťazného oblúka stojí obrovská budova, najstaršia v Solúne. Cisár Galerius postavil Rotondu na začiatku 4. storočia nášho letopočtu, hneď po Kamare.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.