Varna

Chcete objaviť najstarší zlatý poklad na svete? Navštívte archeologické múzeum vo Varne. Do Varny sa dostanete pohodlne letecky napríklad aj s Bratislavy. Letenky môžete pritom kúpiť už za pár eur. Ale Varna vám ponúka oveľa viac. Čo iné vidieť vo Varne? Prečo by ste mali cestovať do Varny v Bulharsku?
Názov Odessos , s ktorý sa stretnete v rôznych štvrtiach odkazuje na starý názov mesta, ktorý znamená „ mesto vody “.
Katedrála Usnutia Matky Božej nie je len najväčšou katedrálou Varny a druhou najväčšou pravoslávnou katedrálou Bulharska. Túto katedrálu môžete vidieť odkiaľkoľvek v meste. Prehliadnite si aj kúpeľný komplex kedysi patril rímskemu mestu Odessus. Galata je považovaná za jedno z panoramatických miest na návštevu vo Varne, ktoré ponúka výhľad na Čierne more.
Môžete si prezrieť fantastické skalné útvary, prejsť sa skutočnou púšťou či preniesť sa do komunistických čias.
V meste neprehliadnite Morský park, čo je vlastne park, ktorý vedie pozdĺž pobrežia a zarezáva sa do mesta, je tiež národnou pamiatkou krajinnej architektúry.
Varna je obklopená piesočnatými plážami a s niekoľkými letoviskami v krátkej vzdialenosti. Je to ideálna destinácia na zábavu a relax pri mori. Okolie pláže je posiate nočnými klubmi, diskotékami a barmi so živými kapelami.
Samozrejme popritom všetkom nemôžete vynechať návštevu tradičnej bulharskej reštaurácie a pochutiť si na lokálnych špecialitách.

social position

Zdieľaj tento článok