Varšava

Pre tých čo radi cestujú a ešte neboli vo Varšave, máme jednu radu – Varšava je „must have“ mesto, ktoré skutočne musíte vidieť. Áno, pôvodné historické centrum bolo počas druhej svetovej vojny zničené. Avšak množstvo budov bolo vybudovaných identicky. Súčasné staré mesto je v priamom kontraste s ultramoderným centrom, kde sa nachádzajú viaceré výškové budovy.
Varšava je pritom dostupná z Ostravy, Viedne, Krakova alebo Budapešti. Letenky do Varšavy sú cenovo dostupné a let trvá približne hodinu.
Varšava je pulzujúce a moderné mesto, kde je čo vidieť a zažiť. Objavte Varšavu s nami!
Objavte Varšavu
Varšavské geto v roku 1940 nacisti zavreli do geta až 500 000 varšavských Židov: 40 % obyvateľov sa tak sústredilo na území, ktoré predstavovalo iba 5 % plochy mesta.
Jednou z hlavných atrakcií Varšavy je park Łazienki (Park kráľovských kúpeľov ), ktorý zaberá 76 hektárov v strede mesta.
„ bar mleczny “ alebo „mliečny bar“ je tradičné miesto v štýle kaviarne, ktoré pochádza z čias, keď bolo jedlo vzácne a lacné jedlá boli v poľskej spoločnosti na dennom poriadku.
Legenda: Legenda hovorí, že morská panna sa usadila vo Visle (rieka, ktorá preteká Varšavou), predtým ako ju zajal obchodník, ktorý ju zamkol do škatule. Zachránená mladým rybárom, ktorý ju prišiel zachrániť, sľúbila, že bude z vďačnosti dohliadať na mesto.
Zaujímavosť: Varšavská legenda hovorí, že Chopinovo srdce sa nachádza v kostole Svätého Kríža, uchované v tégliku najlepšieho koňaku jeho sestry, keď ho prepašovala cez hranice v zimnom kabáte a miestny hrdina ukryl pohár pred nacistami počas ich okupácie.
Varšava je cenovo dostupné mesto. Ubytovať sa môžete priamo v centre. Prostredníctvom Booking si môžete vybrať z rôznych typov ubytovania.

social position

Zdieľaj tento článok