Zakynthos

Máte radi kvalitnú letnú dovolenku? Máme pre vás tip na výnimočnú dovolenku, ktorá spája more, príjemnú klímu a bohatú históriu. A to nie je všetko, samozrejmosťou bude kvalitné jedlo, dobré víno a množstvo voľnočasových aktivít. Objavte Zakynthos!
Zakynthos alebo Zante, alebo “Ľevandulové kvety”, je nádherný ostrov s veľkou prírodnou krásou a bohatou históriou. História Zakyntosu je dlhá a zložitá. Podľa mytológie a spisov Homéra bol ostrov pomenovaný po Zakynthosovi, ktorý bol vnukom Dia a Electry a synom Dardana, ktorý založil Tróju.
Zakynthos sa nachádza v Grécku. Je členom Európskej únie a ako svoju menu používa euro. Zakynthos je tretím najväčším gréckym ostrovom v Iónskom mori – pri západnom pobreží Grécka na rozdiel od Egejského mora pri východnom pobreží. Výhodou je tiež pravidelné a cenovo dostupné letecké spojenie z Viedne, Budapešti alebo Katovíc.
Pre lepšie spoznanie ostrova odporúčame prenájom automobilu. Spoznať tak môžete aj navštíviť neďaleké ostrovy Ithaka, Lefkada, Kefalonia a Korfu.
Na východnom a južnom pobreží ostrova sa sústreďuje mnoho lacných hostelov, rodinných ubytovaní s rozumnými cenami, zatiaľ čo na severe mesta sa sústreďuje množstvo luxusných hotelov a luxusných rezortov.
Dominantu vraku na ostrove, ktorú musíte vidieť. To je pláž Navagio. Zátoka, ktorá sa nachádza na západnom pobreží ostrova, je známa vysokými bielymi útesmi, krásnou piesočnatou plážou, trblietavou modrou vodou a zhrdzaveným vrakom lode. Toto je jedno z najfotografovanejších miest celého Grécka.
Pláž Gerakas sa nachádza v chránenej oblasti morského parku Zakynthos. Táto pláž je ako stvorená na opaľovanie a relax.
Ak ste však typ turistu, ktorého priťahuje viac ospalá strana ostrova, potom máte tiež veľa možností. Tsilivi, Argasi, Bochali alebo blízko pláže Vasilikos

social position

Zdieľaj tento článok